[OFERTA] 13 – 14 lutego. Działaj z nami podczas akcji „Róża od Świętego Walentego”

Wolontariat   1 lutego 2017   Możliwość komentowania [OFERTA] 13 – 14 lutego. Działaj z nami podczas akcji „Róża od Świętego Walentego” została wyłączona

 

CHARAKTERYSTYKA ORGANIZACJI / OPIS WYDARZENIA

Stowarzyszenie Świętego Walentego powstało 14 lipca 2009 roku. Jego członkowie to przede wszystkim osoby, które w pewnym momencie swojego życia doświadczyły kryzysu psychicznego i tym samym dobrze rozumieją sytuację pacjentów psychiatrycznych. Działania organizacji skupiają się wokół promocji zdrowia psychicznego, organizowania i wspierania nieprofesjonalnych ruchów samopomocowych działających na rzecz osób z zaburzeniami psychicznymi oraz członków ich rodzin.

Stowarzyszenie przyjęło w nazwie imię świętego, który uważany jest nie tylko za patrona zakochanych, ale również opiekuna osób chorujących umysłowo lub psychicznie.

AKCJA RÓŻA OD ŚWIĘTEGO WALENTEGO 2017

Wydarzenie jest organizowane już od sześciu lat. 14 lutego odwiedzamy i wręczamy róże pacjentom oraz pracownikom zamkniętych i dziennych oddziałów psychiatrycznych. To drobny gest i spotkanie. W ten sposób pokazujemy, że pamiętamy i akceptujemy osoby, które zmagają się z kryzysem psychicznym. Wydarzenie organizujemy w Walentynki, ponieważ chcemy podkreślić, że chorzy psychicznie – podobnie jak wszyscy inni ludzie – mają prawo do miłości, potrzebują jej i potrafią obdarzać nią innych.

Dla pacjentów, często osamotnionych i rzadko odwiedzanych przez bliskich czy znajomych, akcja jest wydarzeniem, które wyrywa ich choćby na moment ze społecznej izolacji i procesu leczenia.

NAZWA ORGANIZACJI

Stowarzyszenie Świętego Walentego

ADRES ORGANIZACJI

Marynarzy 4,  81-835 Sopot

ZADANIA WOLONTARIUSZY / TERMIN, MIEJSCE DZIAŁANIA

13 lutego, od godz. 15.00 do zakończenia przygotowań
ul. Chrobrego 56, Gdańsk Wrzeszcz

Potrzebujemy Waszej pomocy w przygotowaniu kwiatów i dedykacji. Będziemy działać w siedzibie Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Kryzysami Psychicznymi „Przyjazna Dłoń”.

14 lutego, godz. 10.30 – 14.00
ul. Srebrniki 17 , Wojewódzki Szpital Psychiatryczny im. prof. Tadeusza Bilikiewicza w Gdańsku

Wspólnie odwiedzamy pacjentów różnych oddziałów szpitala. Wręczamy róże, wspieramy dobrym słowem i rozmową.

Chcesz pomóc w akcji?

Czekamy na Twoje zgłoszenie do czwartku, 9 lutego.

PROFIL WOLONTARIUSZY / UMIEJĘTNOŚCI

Zapraszamy osoby pełnoletnie lub osoby niepełnoletnie pod opieką opiekunów.

Szukamy osób otwartych na kontakt z innymi ludźmi.

CO ZYSKUJESZ BIORĄC UDZIAŁ W AKCJI?

Zyskujesz poczucie, że robisz mądre i dobrze rzeczy dla innych.

Przełamujesz bariery społeczne.