AKCJA RÓŻA OD ŚW. WALENTEGO 2021

Wolontariat   2 lutego 2021   Możliwość komentowania AKCJA RÓŻA OD ŚW. WALENTEGO 2021 została wyłączona

Zbliżają się Walentynki, dzień który niektórzy uwielbiają, inni nie znoszą. Ciekawe jest to, że św. Walenty był uważany za obrońcę przed ciężkimi chorobami, a z czasem stał się patronem zakochanych i osób chorujących psychicznie. Czy to przypadek?  Tego nie wiemy, jednak wiemy, że łącząc te dwa wątki powstała Akcja Róża od św. Walentego.Celem akcji jest zwrócenie uwagi na sytuację osób chorujących psychicznie. Jest to czas miłości, zrozumienia, nadziei i okazywanej solidarności osobom zmagającym się z chorobami psychicznymi. Akcji bliska jest także idea samopomocy – osoby chorujące psychicznie poprzez symboliczne wręczenie róże wspierają innych chorujących, którzy znajdują się w gorszym momencie choroby i wymagają hospitalizacji.

Stowarzyszenie na Drodze Ekspresji jak co roku zaprasza do wzięcia udziału w Akcji „Róża od Świętego Walentego” 8 – 14 lutego 2021 r. W tym roku w nieco innej odsłonie 🙂

W związku z ograniczonymi możliwościami kontaktu,  Akcja „Róża od św. Walentego w 2021” zmienia formułę. W miejsce bezpośrednich spotkań zaplanowaliśmy warsztaty, webinary, a 14 lutego zapraszamy na koncert zespołu Blue May, wspierający Artystyczną Inicjatywę dla młodzieży doświadczającej kryzysów psychicznych w  Luzinie. Wkrótce szczegóły na: https://www.facebook.com/StowarzyszenieNaDrodzeEkspresji

Jak możesz wziąć udział w tegorocznej akcji?

  • „Zrób Kartkę od św. Walentego” i dostarcz ją do Sopockiego Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu w terminie do 10 lutego 2021 r.

Wykonaj kartkę/laurkę z życzeniami, sentencją wzmacniającą i motywem róży – dowolna technika oraz format.

  • Kartki wraz z różami będą dostarczone 12 lutego do Wojewódzkiego Szpitala Psychiatrycznego w Gdańsku. W tym rok,  to pracownicy szpitala będą rozdawać  pacjentom róże oraz  kartki.

Śledźcie wydarzenia  na Fb/Stowarzyszenie Na Drodze Ekspresji.