DZIĘKUJEMY WOLONTARIUSZOM I SPOŁECZNIKOM ZA ROK 2020!

Wolontariat   4 grudnia 2020   Możliwość komentowania DZIĘKUJEMY WOLONTARIUSZOM I SPOŁECZNIKOM ZA ROK 2020! została wyłączona

5 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza.

Rok 2020 sprawił, że słowa „Wolontariusz” i „Pomaganie” nabrały jeszcze większego znaczenia.

Mimo trudnej sytuacji  związanej z epidemią koronawirusa do Sopockiego Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu w roku 2020 zgłosiło się  ponad 60 osób chętnych do pomocy. Nie jest możliwe policzenie, ani nawet oszacowanie, ile dobra zostało włożonego w każde, nawet z pozoru najdrobniejsze, działanie na rzecz drugiego Człowieka.

Lista spraw, w które zaangażowali się Wolontariusze w tym roku jest naprawdę długa. Szycie maseczek i ich rozdawanie, robienie zakupów, dostarczanie leków i  paczek żywnościowych, korepetycje i wsparcie dzieci i młodzieży, rozwożenie ciepłych posiłków…

Drodzy Wolontariusze, Drogie Wolontariuszki! Drodzy Harcerze i Harcerki z ZHP Hufca Sopot ! Drodzy Społecznicy i Aktywiści Sopockich Organizacji Pozarządowych!

Cieszymy się, że jesteście. Dziękujemy Wam wszystkim za działanie i energię, za Waszą uważność i wrażliwość, za czas przeznaczony z uśmiechem drugiemu Człowiekowi. Przekazujemy Wam serdeczne i wzruszające podziękowania płynące od sopockich seniorów, którzy bez Was – jak sami mówią, nie poradziliby sobie tak dobrze.

Niech Wam się dzieje jak najpiękniej i jak najpomyślniej!

 Zespół Sopockiego Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu przy Stowarzyszeniu Na Drodze Ekspresji