E-wolontariat w szkołach – darmowy webinar dla nauczycieli i koordynatorów wolontariatu. | 6 lipca 2021 r.

Wolontariat   29 czerwca 2021   Możliwość komentowania E-wolontariat w szkołach – darmowy webinar dla nauczycieli i koordynatorów wolontariatu. | 6 lipca 2021 r. została wyłączona

Fundacja Dobra Sieć zaprasza serdecznie na „E -wolontariat w szkołach – webinar dla nauczycieli i koordynatorów wolontariatu szkolnego”, który odbędzie się we wtorek 6 lipca w godz. 18:00-19:00.

Zapisy:  https://szkolny.e-wolontariat.pl/6lipca/

Webinar adresowany jest głównie do nauczycieli wyższych klas szkoły podstawowej (VII, VIII), do nauczycieli szkół średnich oraz do koordynatorów szkolnych kół wolontariatu. Obowiązuje limit miejsc.

E-wolontariat, czyli wolontariat wykonywany za pośrednictwem Internetu, to świetny pomysł na rozszerzenie oferty wolontariatu szkolnego – nie tylko podczas pandemii! Jeśli chcesz dowiedzieć się, czym jest e-wolontariat, na ile dotyczy twoich uczniów i w jaki sposób mogą się w niego zaangażować, weź udział w naszym bezpłatnym webinarze.

Wolontariat w szkole

Od 1 września 2017 r. weszły w życie regulacje dotyczące organizowania wolontariatu w polskich szkołach. Szkoły są zachęcane do zapewniania uczniom możliwości kształtowania postaw prospołecznych, między innymi poprzez udział w projektach wolontariackich oraz do zapewniania warunków do działania wolontariuszy w szkole.

Czasem zdarza się, że szkołom brakuje pomysłów na to, w jaki sposób mogą uatrakcyjnić i wdrożyć ofertę wolontariatu oraz sprawić, aby każdy uczeń znalazł w niej coś, co będzie dobrze dopasowane do jego możliwości i zainteresowań. Dodatkowo, wprowadzony w 2020 r. w Polsce stan zagrożenia epidemicznego sprawił, że część szkolnych klubów wolontariatu musiała nagle zmienić swoje plany, rezygnując z istotnej części zadań, mogących nieść ryzyko dla uczniów.

Odpowiedzią na te wyzwania może być e-wolontariat!

Co jeszcze warto wiedzieć?

Zakres tematyczny:

  • E-wolontariat w teorii: definicja, aspekty prawne
  • E-wolontariat w praktyce: Przykłady działań e-wolontariackich, które mogą być realizowane przez uczniów
  • Polecane materiały i inspirujące projekty

Jaki jest koszt?

Udział w webinarze jest bezpłatny!

Kto jest organizatorem webinaru?

Organizatorem webinaru jest Fundacja Dobra Sieć, która rozwija i promuje e-wolontariat w Polsce i za granicą od 2009 r.

Webinar poprowadzą:

Aleksandra Belina:  Jestem związana z trzecim sektorem od ponad dekady. W latach 2011-2012 koordynowałam program Wolontariatu Europejskiego w Stowarzyszeniu Promocji Wolontariatu. Obecnie pełnię rolę Dyrektorki Programowej w Fundacji Dobra Sieć – organizacji, która od 2009 roku prowadzi dwa zasadnicze programy: E-wolontariat i Moje Stypendium. Łączę działalność fundacyjną z prowadzeniem badań o organizacjach pozarządowych w Polsce – jestem doktorantką na Wydziale Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego. Od wielu lat prowadzę szkolenia dla organizacji społecznych, a największą przyjemność sprawia mi praca z ludźmi i dzielenie się wiedzą.

Katarzyna Sawko: W Fundacji Dobra Sieć opiekuję się od niedawna e-wolontariatem i portalem TuDu.org.pl. Wcześniej koordynowałam projekty Fundacji Nowoczesna Polska oraz prace Koalicji Otwartej Edukacji; pełniłam też m.in. rolę trenerki edukacji medialnej, community manager polskiej społeczności Creative Commons oraz koordynatorki projektu Otwarte Zabytki w Centrum Cyfrowym Projekt: Polska. Od siedmiu lat rozwijam własny projekt majsterkowy – Wióry lecą – stolarka dla kobiet i nie tylko.

Mam pytanie odnośnie webinaru – do kogo mogę się zgłosić?

Z chęcią udzielimy Wam dodatkowych informacji i odpowiemy na Wasze pytania – jesteśmy dostępni pod adresem mailowym: biuro@e-wolontariat.pl.

Projekt jest finansowany w ramach Programu „Fundusz pomocowy dla organizacji pozarządowych oraz inicjatyw obywatelskich 2020”,utworzonego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności, realizowanego przez Fundację Edukacja dla Demokracji.

Kontakt:
Fundacja Dobra Sieć / Program E-wolontariat
biuro@e-wolontariat.pl
www.e-wolontariat.pl
www.tudu.org.pl

 

***

Program E-wolontariatu powstał, aby przełamywać negatywny stereotyp Internetu i promować inicjatywy, które wykorzystują potencjał nowych technologii dla dobra społecznego. Akcje, kampanie społeczne, aplikacje – przykładów takich inicjatyw jest mnóstwo! Na program E-wolontariatu składają się m.in.: portal E-wolontariat.pl – źródło wiedzy o wolontariacie wykonywanym za pośrednictwem Internetu oraz wykorzystaniu nowych technologii w działaniach społecznych oraz TuDu.org.pl –pierwsza w Polsce platforma internetowa, za pośrednictwem której organizacje pozarządowe mogą współpracować z e-wolontariuszami zdalnie. Program prowadzony jest przez Fundację Dobra Sieć, zaś strategicznym partnerem programu jest Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności.