„Kawiarnia językowa” w Sopocie spotkania integrujące Sopocian i osoby z innych kultur

Wolontariat   4 lipca 2017   Możliwość komentowania „Kawiarnia językowa” w Sopocie spotkania integrujące Sopocian i osoby z innych kultur została wyłączona

„Kawiarnia językowa” w Sopocie- super miejsce : Dworzec PKP Sopoteka. 

Spotkania w każdy czwartek.

Jeżeli dysponujesz wolnym czasem i twoją pasją jest poznawanie nowych ludzi i świata, zapraszamy na czwartkowe spotkania do Sopoteki na Dworcu PKP. Spotkania będą organizowane przez Sopockie Centrum Integracji i Wsparcia Cudzoziemców w Sopocie.

ILOŚĆ POTRZEBNYCH WOLONTARIUSZY/ZADANIA

Poszukujmy osób, które wezmą udział w koordynowaniu i organizowaniu spotkań w „Kawiarni językowej”.  Podczas spotkań będziemy rozmawiać o zwyczajach i kulturze panującej w innych krajach z osobami, które przyjechały do Sopotu, właśnie uczą się języka polskiego i pragną się zintegrować z sopocką społecznością.

Potrzebujemy 3-7 osób. Zapraszamy szczególnie osoby dojrzałe, otwarte i ciekawe  innych ludzi oraz świata.

Mile widziane osoby znające języki obce oraz chętne by przy okazji spotkania również uczyć konwersacji w języku polskim obcokrajowców.

WIĘCEJ INFORMACJI <KLIK>

TERMIN, MIEJSCE DZIAŁANIA

Regularne spotkania w każdy czwartek w godzinach 17:00-20:00 w Sopocie. Nasze pierwsze spotkanie planujemy już 21 września 2017. Zapraszamy!

 

Sopoteka Dworzec PKP Sopot

KORZYŚCI WYNIKAJĄCE Z WOLONTARIATU

  • Poszerzenie i zdobycie wiedzy na temat innych kultur
  • Udział w wydarzeniach kulturalnych organizowanych w Sopockim Centrum Integracji i Wsparcia Cudzoziemców (koncerty, projekcje filmowe, występy taneczne)
  • Trenowanie umiejętności komunikacyjnych w różnych językach
  • Zdobycie cennego doświadczenia do swojego CV
  • Możliwość uzyskania pisma polecającego lub zaświadczenia uczestnictwa w wolontariacie