[NOWA OFERTA] Stowarzyszenie Esperantystów zaprasza do wolontariatu i nauki 29.07.2017

Wolontariat   10 lipca 2017   Możliwość komentowania [NOWA OFERTA] Stowarzyszenie Esperantystów zaprasza do wolontariatu i nauki 29.07.2017 została wyłączona

NAZWA I OPIS ORGANIZACJI

Stowarzyszenie Esperantystów Trójmiasta „Torento”  zajmuje się propagowaniem  języka esperanto i idei Ludwika Zamenhofa – jego twórcy. Stowarzyszenie organizuje m.in. spotkania lokalne i międzynarodowe esperantystów  i sympatyków idei. Członkowie „Torento” opiekują się także  Jubileuszowym Dębem znajdującym się na Polance Esperantystów w lesie sopockim.

https://www.facebook.com/TORENTOSOPOT/

ZADANIA WOLONTARIUSZY/OPIS WOLONTARIATU

W tym roku – ogłoszonym przez UNESCO rokiem Zamenhofa, obchodzimy 100 lecie jego śmierci.  W zawiązku z tym, 29 lipca (sobota) o godz. 12.00 na Polance Esperantystów (przy ul Smolnej w Sopocie) odbędzie się spotkanie grup turystyki pieszej (organizowane przez Trójmiejski Park Krajobrazowy). Program wydarzenia  na Polance przygotowuje  Stowarzyszenie TORENTO, planując m.in. zorganizowanie plenerowej wystawy eksponowanej między drzewami na sznurze do bielizny ;).
Stowarzyszenie będzie niezwykle wdzięczne jeśli znajdą się  chętni do pomocy w realizacji tego zadania i jednocześnie serdecznie zaprasza do udziału w spotkaniu.  W programie także krótka lekcja esperanta!

TERMIN I MIEJSCE DZIAŁANIA

29.07. (sobota)  godz. 11.00 – przygotowanie wystawy.
Polanka Esperantystów z kamieniem pamiątkowym – las sopocki, ul Smolna
Impreza zakończy się między 14.00 a 15.00.

PROFIL WOLONTARIUSZY

  • osoby ciekawe świata, komunikatywne
  • ze zmysłem technicznym (wieszanie wystawy)

KORZYŚCI WYNIKAJĄCE Z WOLONTARIATU

  • szansa na zetknięcie się z językiem esperanto
  • poznanie nietuzinkowych osób
  • możliwość nauki języka przez internet, bądź udział we wtorkowych spotkaniach Esperantystów
  • zaświadczenie o odbytym wolontariacie

DLA ZAINTERESOWANYCH:

LATO Z ESPERANTO
darmowe lekcje i wykłady organizowane we współpracy Stowarzyszenia Esperantystów z Muzeum Miasta Sopotu. Więcej szczegółów na stronie:
http://www.muzeumsopotu.pl/aktualnosci/lato-z-esperanto