PODZIĘKUJMY NASZYM WOLONTARIUSZOM! RUSZA 8. EDYCJA KONKURSU WOLONTARIUSZ ROKU 2017

Wolontariat   31 października 2017   Możliwość komentowania PODZIĘKUJMY NASZYM WOLONTARIUSZOM! RUSZA 8. EDYCJA KONKURSU WOLONTARIUSZ ROKU 2017 została wyłączona

 

PODZIĘKUJMY NASZYM WOLONTARIUSZOM!
Rusza 8 edycja konkursu SOPOCKI WOLONTARIUSZ ROKU 2017.

Do 27 listopada b.r. można nominować osoby wyróżniające się aktywnością społeczną oraz wszystkich tych, którzy w szczególny sposób dbają o wolontariuszy tworząc dla nich przyjazną przestrzeń aktywności.

W tym roku proponujemy 4 kategorie konkursowe:

1. Sopocki Wolontariusz Roku 2017- wolontariat indywidualny

2. Sopocki Wolontariusz Roku 2017 – wolontariat grupowy

3. Sopocka Organizacja Pozarządowa/Instytucja Przyjazna Wolontariuszom 2017

4. Sopocki/ka Koordynator/ka Wolontariatu Roku 2017 – nowa kategoria dająca możliwość nominowania osób, które w sopockich organizacjach/instytucjach pracują lub działają w roli koordynatorów wolontariatu, a do ich zadań należy organizacja wolontariatu, zarządzanie wolontariuszami oraz bezpośrednia współpraca z nimi.

Celem Konkursu jest przede wszystkim promocja wolontariatu i aktywności społecznej. W ten sposób możemy pokazać mieszkańcom Sopotu wyjątkowych, aktywnych, zaangażowanych wolontariuszy działających w różnych obszarach życia społecznego. Dla organizacji pozarządowych i instytucji publicznych, dla tych wszystkich, którzy korzystają z wolontaryjnego wsparcia, to okazja, aby podziękować swoim wolontariuszom, by publicznie okazać im uznanie i wdzięczność.
Dla wolontariuszy to sposób, aby zwrócić uwagę na wyróżniających się koordynatorów wolontariatu oraz wskazać organizacje/instytucje, które tworzą dobrą atmosferę współpracy, będąc przykładem dla innych organizatorów
i animatorów wolontariatu.

Prawo zgłaszania kandydatów do konkursu mają wszyscy mieszkańcy Sopotu, sopockie organizacje pozarządowe i instytucje publiczne współpracujące z wolontariuszami oraz wolontariusze współpracujący z organizacjami i instytucjami działającymi na rzecz mieszkańców Sopotu.

Wnioski nominacyjne można składać do 27 listopada do godz. 16.00 w biurze Sopockiego Centrum Organizacji Pozarządowych, ul. Marynarzy 4. Istnieje możliwość przesłania wniosków drogą mailową na adres: biuro@scop.sopot.pl

Laureatów Konkursu Sopocki Wolontariusz Roku 2017 poznamy podczas Gali Sopockich Obchodów Dnia Wolontariusza, która odbędzie się na początku grudnia (dokładna data i miejsce wydarzenia ogłoszone zostaną najpóźniej do 25 listopada b.r.)

Szczegółowe zasady organizacji Konkursu znajdują się w Regulaminie Konkursu oraz we wnioskach nominacyjnych (pliki do pobrania poniżej).

Więcej informacji: Agnieszka Kobierowska Wolontariat. Aktywni w Sopocie Sopockie Centrum Organizacji Pozarządowych

a.kobierowska@wolontariat.sopot.pl / tel. 690 595 033

DO POBRANIA:

1.Regulamin_Konkursu_Sopocki_Wolontariusz_Roku_2017

2. Wniosek_wolontariat_indywidualny_SWR_2017

3. Wniosek_wolontariat_grupowy_SWR_2017

4. Wniosek_przyjaźni_wolontariuszom_SWR_2017

5.  wniosek _koordynator_wolontariatu_SWR_2017 (2)

 

 

ZDJĘCIA Z UROCZYSTOŚCI SOPOCKI WOLONTARIUSZ ROKU 2016