Pomóż Krysi podczas wyjazdu rehabilitacyjnego | 04-18.12.2021r.

Wolontariat   8 października 2021   Możliwość komentowania Pomóż Krysi podczas wyjazdu rehabilitacyjnego | 04-18.12.2021r. została wyłączona

Razem z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Sopocie poszukujemy wolontariusza_szki, który_a  wesprze podopieczną MOPSu  – Krysię podczas wyjazdu rehabilitacyjnego.

Krysia jest 20-kilkuletnią osobą z niepełnosprawnością intelektualną oraz niepełnosprawnością ruchową. Porusza się na wózku inwalidzkim. Na co dzień opiekę sprawuję nad nią mama oraz asystent osoby z niepełnosprawnością. Krysia jest bardzo kontaktową i niezwykle pogodną dziewczyną!

Krysia minimum raz w roku musi odbyć (2-tygodniowy) turnus rehabilitacyjny, który jest niezbędny do utrzymania jej w dobrej kondycji fizycznej oraz psychicznej:) Podczas turnusów towarzyszy Krysi zwykle mama, która obecnie ma problemy zdrowotne i nie jest w stanie pomóc w pełni swojej córce. Wsparcie asystenta, którego zapewnia MOPS jest ograniczone czasowo i niestety nie może on towarzyszyć Krysi przez dwa tygodnie turnusu.

Jeśli możesz poświęcić swój czas, chcesz zrobić trochę dobra zwłaszcza w około  bożonarodzeniowym czasie lub chcesz po prostu wypróbować się w roli Asystenta Osoby z niepełnosprawnością – zgłoś się! 🙂 Może na początek być to tylko rozmowa, by poznać się z Krysią, jej Mamą oraz Pracownikiem MOPSu, który przybliży zakres obowiązków – będzie także służyć radą.

Czas trwania turnusu: 4-18 grudnia. 

Miejsce: Osiek

* Na miejscu jest zapewnione zakwaterowanie oraz wyżywienie.

Zapraszamy do Aplikowania lub kontaktu telefonicznego. Osoby zainteresowane zostaną przekierowane do pracownika socjalnego, który odpowie na wszystkie pytania.

Sopocki Wolontariat| tel. 729 863 777

APLIKUJ