Sopockie Obchody Dnia Wolontariusza już za nami, poznajcie laureatów!

Wolontariat   12 grudnia 2017   Możliwość komentowania Sopockie Obchody Dnia Wolontariusza już za nami, poznajcie laureatów! została wyłączona

Kolejne Sopockie Obchody Dnia Wolontariusza już za nami. Gratulujemy laureatom , oraz nominowanym. Dziękujemy za przybycie przede wszystkim Wolontariuszkom
i Wolontariuszom, osobom, które na co dzień włączają się w działania na rzecz lokalnej, sopockiej społeczności. Dziękujemy  przedstawicielom samorządu, Panu Prezydentowi Miasta Sopotu Jackowi Karnowskiemu i Pani Wiceprezydent Joannie Cichockiej – Guli za wręczenie nagród.

Całym Zespołem Sopockiego Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu pragniemy podziękować Wolontariuszom i Wolontariuszkom za wspólne działania przez ostatni rok. Dziękujemy organizacjom z którymi nawiązaliśmy współpracę, dziękujemy koordynatorkom i koordynatorom, którzy swoją pracą i osobistym zaangażowaniem zarażają ideą wolontariatu osoby naokoło siebie.  To dzięki Wam miniony rok był tak ekscytujący. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się w jeszcze większym gronie!


PRZEDSTAWIAMY WYNIKI KONKURSU: SOPOCKI WOLONTARIUSZ ROKU 2017

TYTUŁ SOPOCKIEGO WOLONTARIUSZA ROKU 2017 OTRZYMAŁ PAN RAFAŁ KONRAT – WOLONTARIUSZ DZIENNEGO DOMU POBYTU SOPOCKIEGO DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ

Systematycznie i rzetelnie, z dużą cierpliwością, każdego dnia…  ‘od zawsze’ wspiera podopiecznych Domu. Pełni rolę asystenta, pomocnika, towarzysza, słuchacza… Wolontariat jest jego sposobem na życie.
Jest nieocenionym wsparciem nie tylko dla seniorów, ale także dla pracowników Domu.


WYRÓŻNIENIE W KATEGORII WOLONTARIAT INDYWIDUALNY POWĘDROWAŁO DO
PANI SONI ZIOBRO

Aktywnie działa we współpracy z wieloma sopockimi organizacjami i instytucjami, zaangażowana w wolontariat stały i akcyjny.
Jest przykładem osoby, która  w wolontariacie odnalazła  możliwość wspierania innych i sposób rozwijania siebie, swoich zainteresowań i pasji.


W KATEGORII SOPOCKA GRUPA WOLONTARIUSZY ROKU 2017  ZWYCIĘŻYLI:
STASZEK GÓRKA, PAULINA JAKUBIEC,  ALEN UMBREWICZ,  JOANNA WIŚNIEWSKA –WOLONTARIUSZE III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO W SOPOCIE

Z zaangażowaniem, cierpliwością wspierają swoich młodszych kolegów i koleżanki pomagając im radzić sobie ze szkolnymi kłopotami. Życzliwością, uważnością i spokojem zyskali sobie zaufanie swoich podopiecznych i stali się dla nich autorytetami.
Ponadto z dużą świadomością, odważnie  promują wolontariat nie tylko w gronie swoich rówieśników.

 

W NOWEJ KATEGORII KOORDYNATOR WOLONTARIATU ROKU 2017
NAGRODĘ OTRZYMAŁA PANI BEATA OLSZEWSKA
Z SOPOCKIEGO  TOWARZYSTWA UBEZPIECZEŃ SPOŁECZNYCH ERGO HESTIA –
HESTYJNE CENTRUM WOLONTARIATU

Jest wspaniałym człowiekiem, otwartym na potrzeby innych, gotowym do niesienia pomocy niezależnie od skali potrzeb. Niezłomna organizatorka , pracowita wolontariuszka, inspirująca i zarażająca pozytywną energią i aktywnością.  Potrafi doskonale wykorzystywać swoje liczne kontakty w środowisku biznesowym w akcjach pomocowych dla osób zmagających się z ponadprzeciętnymi problemami.
Założycielka i koordynatorka Hestyjnego Centrum Wolontariatu

 

SPECJALNE WYRÓŻNIENIE  KOORDYNATOR DLA  SIOSTRY KAROLINY BLOK –  KOORDYNATORKI WOLONTARIUSZY W DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ W SOPOCIE

W trakcie swojej pracy rozbudowała wolontariat osób dorosłych i wprowadziła wolontariat dzieci i młodzieży, nawiązując współpracę z sopockimi instytucjami i organizacjami pozarządowymi. Jest osobą   empatyczną, zawsze dyspozycyjną dla wolontariuszy, gotową pomagać im w każdej sytuacji. Swoim przykładem uczy jak wspierać mieszkańców Domu i towarzyszyć im w codzienności.

 


KOLEJNE WYRÓŻNIENIE W TEJ KATEGORII OTRZYMAŁY
ANNA LEPPERT, TATIANA OVCHINNIKOVEJ, MONIKA RESZCZYŃSKIEJ
KOORDYNATOREK WOLONTARIATU W SOPOCKIM SCHRONISKU DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT

Koordynują działania 80 wolontariuszy, są współorganizatorkami wielu akcji promocyjnych
i charytatywnych. Świetne organizatorki, zaangażowane wolontariuszki,  osoby, na które można zawsze liczyć.
Ich działalność jest niezastąpiona i niezbędna – dzięki nim  wolontariat w Schronisku ma swój porządek, strukturę, zasady, wyraźny podział zadań, jest bezpieczny i przyjemny.

 

 

TYTUŁ PRZYJAŹNI WOLONTARIUSZOM 2017 OTRZYMAŁ TRÓJMIEJSKI ODDZIAŁ
FUNDACJI MAM  MARZENIE

Fundację tworzą wolontariusze – ludzie w różnym wieku, z różnymi zainteresowaniami, z różnych środowisk – połączyła Ich chęć spełniania dziecięcych marzeń.
Wolontariat w Fundacji zbudowany jest na wartościach wzajemnego szacunku, współpracy i tolerancji – tu każdy ma prawo wnieść swój pomysł , wyrazić swoje zdanie, każdy może liczyć na wsparcie, a nad dobrą atmosferą współpracy i nad jej efektami życzliwie czuwa koordynatorka wolontariatu  Asia Wiśniewska.
Wolontariusze Fundacji często powtarzają, że spotkał ich wolontariat marzeń.

 

DZIĘKUJEMY CHÓROWI MUNDUS CANTAT ZA MUZYCZNE ZWIEŃCZENIE WIECZORU

 ZA UDOSTĘPNIENIE ZDJĘĆ DZIĘKUJEMY PANU Jurkowi Bartkowskiemu /Fotobank.pl/UMS