Weź udział w projekcie „REHakcja – Niepełnosprawni w działaniu”

Wolontariat   22 lutego 2017   Możliwość komentowania Weź udział w projekcie „REHakcja – Niepełnosprawni w działaniu” została wyłączona

Centrum Współpracy Młodzieży w Gdyni zaprasza wolontariuszy, którzy chcą zaangażować się w aktywizację osób z niepełnosprawnościami.

Jesteś osobą otwartą, kontaktową i lubisz działać? Chcesz poznać ciekawych ludzi, dobrze się bawić, nauczyć się czegoś nowego i równocześnie pomóc innym? Jeśli tak, zostań wolontariuszką, wolontariuszem w ramach projektu „REHakcja – Niepełnosprawni w działaniu. Twoją rolą będzie nawiązanie nieformalnej, koleżeńskiej relacji z osobą niepełnosprawną ruchowo lub niewidomą i wspieranie jej w prowadzeniu aktywnego życia!

Okres od kwietnia do grudnia 2017 r. będzie czasem na wspólne spotkania. Miejsce i forma spotkań będą zależeć od Waszych chęci i pomysłów – może to być wyjście do kawiarni, kina, muzeum, na spacer lub spotkanie w domu. Celem działań jest zachęcenie osób niepełnosprawnych do aktywnego i twórczego spędzania czasu i angażowania się w życie społeczne.

Dodatkowo do Twoich zadań będzie należało:

  • zachęcanie osoby niepełnosprawnej do podejmowania samodzielnych aktywności,
  • pomoc osobie niepełnosprawnej w nawiązywaniu nowych znajomości,
  • pomoc w rozwoju zainteresowań osoby niepełnosprawnej,
  • wspólny udział w przynajmniej 3 grupowych spotkaniach integracyjnych,
  • wsparcie przy codziennych czynnościach wymagających pomocy (w zależności od indywidualnych potrzeb każdej osoby) np. przy wyjściu z domu, poruszaniu się, przemieszczaniu się w mieście.

Wszyscy uczestnicy wezmą udział w obowiązkowym szkoleniu przygotowującym do udziału w projekcie, które odbędzie się w dniach 25 – 26.03.2017r.

Udział w projekcie ma charakter wolontaryjny.

Dla kogo?

Szukamy osób otwartych, które lubią nawiązywać nowe znajomości, są pomysłowe, cierpliwe, potrafią motywować innych do działania oraz mogą poświęcić na udział w projekcie ok. 2 godzin tygodniowo od kwietnia do grudnia 2017 r.

Jeśli zainteresowała Cię powyższa propozycja i masz minimum 18 lat, wypełnij formularz zgłoszeniowy dostępny na https://goo.gl/gQUvUB i zostań Wolontariuszem! Na zgłoszenia czekamy do 26 lutego 2017 r. Wybrane osoby zaprosimy na indywidualne spotkania z koordynatorką projektu.

Jeśli masz jakieś pytania skontaktuj się z koordynatorką projektu Sonią Zając, mailowo sonia.zajac@cwm.org.pl lub telefonicznie (58) 620 24 80.

Więcej informacji na temat projektu znajduje się na naszej stronie internetowej www.cwm.org.pl