Zaangażowanie i energia – przedstawiamy kolejnych laureatów konkursu WOLONTARIUSZ ROKU 2016

Wolontariat   2 stycznia 2017   Możliwość komentowania Zaangażowanie i energia – przedstawiamy kolejnych laureatów konkursu WOLONTARIUSZ ROKU 2016 została wyłączona

Artiom jest wolontariuszem w sopockim Domu Pomocy Społecznej od wakacji 2016 roku. Tam pomaga mieszkańcom wspierając ich podczas zajęć terapeutycznych, rozwiązując krzyżówki czy wspólne czytając książki. Jak wyjaśnia Dyrektor DPS – Artiom ma ogromne poczucie humoru i pozytywną energię, dzięki którym mobilizuje seniorów do codziennej aktywności.

Artiom jest uczniem II Gimnazjum w Sopocie. Sam opisuje, że najlepiej czuje się wśród seniorów, ponieważ od nich czerpie wiedzę i mądrość życiową.

„Trudno wyobrazić sobie hospicjum bez Emilii”.
„Bez hałasu wokół siebie pomaga ludziom okazując szacunek. Wiele osób (pacjentów, rodzin) ją zapamiętuje i chwali”.
„Sumienna, delikatna dla chorych, wyrozumiała, lubiana przez wszystkich, dobra, szczera”.

Tak opisują Emilię podopieczni i ich rodziny, wolontariusze oraz pracownicy Domu Hospicyjnego Caritas im. Św. Józefa w Sopocie. Emilia jest wolontariuszką Hospicjum od 2008 roku. Pomaga i opiekuje się podopiecznymi, współpracuje z personelem medycznym, jest mentorką dla nowych wolontariuszy oraz angażuje się w akcje Pola Nadziei, Niedziele Hospicyjne, czy Wsparcie w żałobie.

Emilia Dąbrowska i Artiom Kuznecov otrzymali wyróżnienia w kategorii wolontariat indywidualny w konkursie WOLONTARIUSZ ROKU 2016.