Zasadźmy razem żonkile. | Inauguracja akcji Pola Nadziei 2022

Wolontariat   7 października 2021   Możliwość komentowania Zasadźmy razem żonkile. | Inauguracja akcji Pola Nadziei 2022 została wyłączona

Jesień to wyjątkowy czas w kalendarzu dla  ruchu hospicyjnego na Pomorzu. Wtedy to w Trójmieście odbywa się uroczystość sadzenia żonkili, które symbolicznie będą dojrzewać na Pola Nadziei na Pomorzu w 2022 roku.

Sopocki Wolontariat także chce dołączyć do tej wyjątkowej akcji na rzecz pomorskich hospicjów.  Mamy dla Was propozycję!! 😊

Zapraszamy do wspólnego sadzenie cebulek żonkili w przestrzeni ogrodowej Sopockiego Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu. 🙂 Kwitnące wiosną żonkile mają stać symbolicznym przypomnieniem, że Hospicjum to też życie.

 Kiedy ? 

  • 11 października, godz. 16.30 – 17.30

Gdzie ?

  • Sopockie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu, ul. Marynarzy 4 w Sopocie

Ilość potrzebnych wolontariuszy:

  • 2-3 osoby

Korzyści:

  • zaświadczenie o wolontariacie
  • udział w ważnej, społecznej akcji na rzecz hospicjów
  • wolontariat na świeżym powietrzu – relaks w czystej postaci 🙂
  • nabycie być może nowej umiejętności sadzenia roślin:)

* Zapewniamy cebulki żonkili, potrzebne przybory do sadzenia.

APLIKUJ

 A jak będzie wyglądać inauguracja Pól Nadziei 2022 w Sopocie ?

Przed Nami kolejna inauguracja Pól Nadziei na Pomorzu. W tym roku Dom Hospicyjny Caritas im. św. Józefa oraz Stowarzyszenie Hospicjum im. św. siostry Faustyny w szczególności zwraca się do mieszkańców Sopotu.

10 października w godzinach 9.00 – 18.00 na placu przy Kościele św. Jerzego, stanie czerwony namiot Caritas. Serdecznie zapraszamy mieszkańców po odbiór cebulek żonkili- symbolu Pól Nadziei, który ukazuje triumf poświęcenia nad egoizmem oraz miłości nad śmiercią.

Będzie to również czas zasięgnięcia informacji na temat działania hospicjum stacjonarnego oraz domowego, tego jak zostać wolontariuszem, jakie są formy wolontariatu, czy jak wesprzeć hospicjum.

Dlaczego zdecydowaliśmy się tegoroczną inaugurację Pól Nadziei, skierować akurat do Sopocian? Nasze Hospicja działają na terenie Sopotu, jego mieszkańcy są Naszymi sąsiadami. Chcielibyśmy zachęcić ich do zaprzyjaźnienia się z Nami, odpowiedzieć na wszelkie pytania oraz ukazać, że znane hasło: ,,Hospicjum to też życie” jest wciąż aktualne.

Mamy poczucie, że pandemia w dużej mierze przyczyniła się do izolacji ,,człowieka od człowieka”, a tu w Hospicjum największą wartością jest ciepła dłoń, uśmiech i obecność, która mówi ,,jesteś ważny, nie jesteś sam”.

Dlatego, odbierz cebulkę żonkila → posadź ją w domu lub ogrodzie → prześlij do Nas zdjęcie sadzonki (wolontariathosp@caritas.gda.pl) = będzie to Twój znak, solidarności z Hospicjum.

Zachęcamy do kontaktu z koordynatorem wolontariatu (wolontariathosp@caritas.gda.pl, 600 048 122)

Źródło : https://www.caritas.gda.pl/pola-nadziei-inauguracja-na-pomorzu/ [dostęp 07.10.2021] 

   Partnerzy: