[oferta zrealizowana] Zregeneruj siły dla Ukrainy! Sopocka solanka wolontariuszom. | Fundusz Nowy AKUMULATOR SPOŁECZNY

      Możliwość komentowania [oferta zrealizowana] Zregeneruj siły dla Ukrainy! Sopocka solanka wolontariuszom. | Fundusz Nowy AKUMULATOR SPOŁECZNY została wyłączona

Znamy wyniki Konkursu Fundusz Nowy AKUMULATOR SPOŁECZNY !

Projekt: „Zregeneruj siły dla Ukrainy!  Sopocka solanka wolontariuszom”, który współtworzyliśmy z razem z grupą inicjatywną Sopockich Wolontariuszy dla Ukrainy oraz Fundacją Sport na Zdrowie otrzymał dofinansowanie.

Już w czerwcu ruszamy z rekrutacją uczestników!

Chcemy zaprosić wolontariuszki i wolontariuszy, którzy działają w Centrum Wsparcia Ukrainy w Sopocie do wzięcia udziału w cyklu 13 zajęć z fizjoterapeutą na jednym z basenów solankowych w Sopocie.

W Centrum Wsparcia Ukrainy  wolontariusze są zaangażowani w obszary takie jak: magazyn z żywnością, „sklepik” z odzieżą, rejestracja uchodźców, tłumaczenia, opieka/animacja dzieci w bawialni, pomoc psychologiczna. Nasi wolontariusze to różnorodna grupa, która z powodzeniem łączy pracę zawodową z pomaganiem. Zauważamy, że osoby szczególnie zaangażowane we wspieranie innych zapominają o sobie i własnych potrzebach – wiemy, że proces pomagania w obliczu wojny to maraton.

Chcąc zapobiec negatywnym skutkom zmęczenia i wypalenia chcemy aby zajęcia na basenie solankowym wzmocniły nie tylko ciało, ale i hard ducha.

Zajęcia relaksacyjno-usprawniające na jednym z sopockich basenów solankowych będą odbywać się od sierpnia i potrwają do końca listopada.

Jeśli macie pytanie, zapraszamy do kontaktu:

Do kontaktu pozostaje Patrycja Szczepańska:

729 863 777 | p.szczepanska@wolontariat.sopot.pl

PS: Solanka ma właściwości lecznicze nie tylko dla ciała, ale i dla ducha. Kilka miesięcy intensywnej pracy na rzecz potrzebujących osób z  Ukrainy pokazały, że aby  pomagać komuś warto czasem  zacząć od siebie i po prosto wzmocnić się…odreagować… Mamy nadzieję, że przestrzeń na chwilę relaksu i odpoczynku  wpłynie na poprawę zdrowia w sferze fizycznej, psychicznej i pozwoli zregenerować siły, by dalej móc nieść pomoc.

Dziękujemy Pomorska Sieć Centrów Organizacji Pozarządowych , Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego za możliwość realizacji inicjatywy.