Akcja Róża od św. Walentego 2022

      Możliwość komentowania Akcja Róża od św. Walentego 2022 została wyłączona

Zbliżają się Walentynki, dzień który niektórzy uwielbiają, inni nie znoszą. Ciekawe jest to, że św. Walenty był uważany za obrońcę przed ciężkimi chorobami, a z czasem stał się patronem zakochanych i osób chorujących psychicznie. Czy to przypadek?  Tego nie wiemy, jednak wiemy, że łącząc te dwa wątki powstała Akcja Róża od św. Walentego.Celem akcji jest zwrócenie uwagi na sytuację osób chorujących psychicznie. Jest to czas miłości, zrozumienia, nadziei i okazywanej solidarności osobom zmagającym się z chorobami psychicznymi. Akcji bliska jest także idea samopomocy – osoby chorujące psychicznie poprzez symboliczne wręczenie róże wspierają innych chorujących, którzy znajdują się w gorszym momencie choroby i wymagają hospitalizacji.

Stowarzyszenie na Drodze Ekspresji jak co roku zaprasza do wzięcia udziału w Akcji „Róża od Świętego Walentego” – 14 lutego 2022 roku.

Jak możesz wziąć udział w tegorocznej akcji?

 • „Zrób Kartkę od św. Walentego” z motywem róży – technika i format dowolne. Ważne aby na kartce pojawiła się wzmacniająca sentencja/ złota myśl. Następnie dostarcz kartki do Sopockiego Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu w terminie do 11 lutego 2022 r. czyli do piątku do godz. 15.00. 

Dla chętnych:

 • Weź udział w konkursie! Do wygrania oryginalne i piękne kubki oraz inne niespodzianki. Zasady konkursu są proste:
  1. ZDECYDUJ się na wzięcie udziału w naszej akcji, przygotowując kartkę z życzeniami i zachęcając też innych do przyłączenia się do akcji.
  2. DZIAŁAJ i zrób zdjęcie swojej kartce z życzeniami, prześlijcie zdjęcie na i.karolewska@ekspresja.org do 10.02.2022. Następnie przekażcie kartki do wybranego punktu w Gdyni lub Sopocie.
  3. LUBCIE siebie nawzajem, a przy okazji polubcie profil OtwarteBramy.org, 😉 udostępnijcie to wydarzenie https://www.facebook.com/events/770590460567555/?ref=newsfeed
  Zdjęcia Waszych kartek zostaną opublikowane na fanpejdżu: OtwarteBramy.org
  Wygrywa zdjęcie z największą ilością polubień!
  Zapraszamy !
  Jeżeli masz pytania lub wątpliwości
  pisz info@otwartebramy.org
  lub 797 993 618
  Nie czekajcie, zapraszamy ! 🙂

lub

 • Wpłać darowiznę na zakup róż.

Sfinansowana przez Ciebie róża trafi do pacjentów Wojewódzkiego Szpitala Psychiatrycznego w Gdańsku.

Podarowana róża to nie taki zwykły kwiat! To gest wolontariuszy wobec osób doświadczających kryzysów psychicznych, to symbol tolerancji i akceptacji.

Jeśli chcesz wesprzeć organizację wydarzenia możesz wpłacić darowiznę na konto:

 • Stowarzyszenie Na Drodze Ekspresji
 • Marynarzy 4, 81 – 835 Sopot
 • Santander Bank Polska S.A,
 • nr konta: 18 1090 1098 0000 0001 0386 1516
 • TYTUŁ – Darowizna na cele statutowe – Akcja „Róża od Św. Walentego” 2022

Śledźcie wydarzenia na https://www.facebook.com/otwartebramy.org