Poznajcie Laureatów i Wyróżnionych | Gala Sopockiego Wolontariatu 2023

      Możliwość komentowania Poznajcie Laureatów i Wyróżnionych | Gala Sopockiego Wolontariatu 2023 została wyłączona

16 grudnia br. odbyła się Gala Sopockiego Wolontariatu. Z dumą przedstawiamy tegorocznych Laureatów, Laureatki oraz Wyróżnionych:

 TYTUŁ SOPOCKA WOLONTARIUSZKA ROKU 2023 otrzymała

Irena Rykowska – sopocianka, wieloletnia wolontariuszka Dom Pomocy Społecznej w Sopocie i Sopockie Centrum Seniora. Nagroda jest wyrazem uznania dla zaangażowania oraz niezłomności w niesieniu uważnego wsparcia na rzecz mieszkańców Domu Pomocy Społecznej praz sopockiej społeczności.

WYRÓŻNIENIA w kategorii indywidualnej SOPOCKI WOLONTARIUSZ ROKU 2023 otrzymali:

Grażyna Żabczyńska – wolontariuszka pomocowa zaangażowania w niesienie pomocy sopocianom znajdującym się w szczególnie trudnej sytuacji życiowej.

Szymon Danielewicz – wolontariusz Sopocka Autonomiczna Szkoła Podstawowa SASP

Edyta Dawidowska animatorka sztabu WOŚP Sopot – Sopot dla Orkiestry w Młodzieżowy Dom Kultury SOPOT oraz w Stowarzyszenie Młodzi Artyści z Młodzieżowego Domu Kultury w Sopocie

 

TYTUŁ SOPOCCY WOLONTARIUSZE ROKU 2023 otrzymali

WOLONTARIUSZE Przychodnia im. Dr Oli przy CARITAS Archidiecezji Gdańskiej.

Nagroda to wyraz uznania dla zaangażowania oraz postawy pełnej empatii, odwagi, czułości w niesieniu bezinteresownej pomocy medycznej osobom w kryzysie bezdomności.

WYRÓŻNIENIA w kategorii SOPOCCY WOLONTARIUSZE ROKU 2023 otrzymali:

Trójmiejska Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza TGPR

Wyróżnienie jest wyrazem uznania dla zaangażowania i poświęcenia dla ratowania i odnajdywania zaginionych osób,a także niezwykłej umiejętności jednoczenia ludzi wokół wolontariatu pomocowego w sytuacjach kryzysowych.

Wolontariusze z Autonomika Sopocka Autonomiczna Szkoła Podstawowa SASP Nagroda jest wyrazem uznania dla zaangażowania i chęci niesienia pomocy, dla umiejętności współpracy i jednoczenia całej społeczności szkolnej wokół idei wolontariatu.

TYTUŁ SOPOCKA KOORDYNATORKA ROKU 2023 otrzymała

Monika Górka – koordynatorka wolontariatu podczas Festiwalu Literacki Sopot Goyki 3 Art Inkubator

Nagroda jest wyrazem uznania za wieloletnią, empatyczną i otwartą współpracę z Wolontariuszami Festiwalu Literacki Sopot, oddziałującą na rozwój wolontariatu w kulturze.

WYRÓŻNIENIE w kategorii SOPOCKI KOORDYNATOR WOLONTARIATU ROKU 2023 otrzymał:

Andrzej Pyszyński, koordynator wolontariatu pracowniczego firmy Nordea, organizujący wolontariat pracowniczy w Stowarzyszenie Białorusinów na Pomorzu.

TYTUŁ OTWARCI NA WOLONTARIAT 2023 otrzymała:

Fundacja Zupa na Monciaku

Nagroda jest wyrazem uznania dla umiejętności organizowania wolontariatu opartego na fundamentach empatii, otwartości, wrażliwości i solidarności z osobami będącymi w szczególnej potrzebie w myśl zasady „RAZEM MNOŻYMY DOBRO”.

WYRÓŻNIENIE w kategorii OTWARCI NA WOLONTARIAT 2023 otrzymało:

Sopockie WOPR

Wyróżnienie jest wyrazem uznania dla 20-letniego zaangażowania i determinacji, umiejętności oraz gotowości organizacji wolontariatu i niesienia pomocy ratowniczej na wodach Sopotu.

Laureatem konkursu o tytuł „Sopocka Organizacja Pozarządowa Roku 2023” została Fundacja Profilaktyki i Promocji Zdrowia Meander

——————————————————————————————————————————————

Wszystkim Nominowanym i Laureatom raz jeszcze gratulujemy i serdecznie dziękujemy za Wasze Serca, za Waszą aktywność i zaangażowanie.

Serdeczne podziękowania dla Polska Filharmonia Kameralna Sopot za cudowny, świąteczny koncert, który wprowadził nas w nastrój Świąt Bożego Narodzenia.

Ogromna wdzięczność dla naszej Wolontariuszki Marii Petrenko za profesjonalną fotorelację z Gali.

Dziękujemy także Fundatorom Nagród dla Laureatów i Wyróżnionych:

Baranska Design Statek Pirat Sopot Dom Pomocy Społecznej w Sopocie i Sopockie Centrum Seniora Polska Filharmonia Kameralna Sopot, Biblioteka Sopocka Bałtycka Agencja Artystyczna BART, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sopocie Teatr Wybrzeże Klub Atelier Muzeum Sopotu