WOLONTARIAT W KULTURZE | SOPOT 2023

      Możliwość komentowania WOLONTARIAT W KULTURZE | SOPOT 2023 została wyłączona

Interesuje Cię wolontariat w kulturze?  Kliknij    

         i zostań z nami na dłużej 😉

Czeka na Was wiele atrakcyjnych ofert wolontaryjnych takich jak:  wydarzenia literackie, fotograficzne, koncerty dla mieszkańców….na bieżąco będziemy uzupełniać oferty zapraszając Was na wolontariat w naszym mieście !

Aplikuj do nas jeśli:

Twoją ulubioną formą spędzania czasu jest udział w ciekawych wydarzeniach kulturalnych,

Lubisz nowe wyzwania,

✨ Jesteś kreatywną i otwartą osobą – KONIECZNIE ZAPOZNAJ SIĘ z propozycją udziału w wolontariacie podczas wydarzeń kulturalnych w Sopocie.

Do końca roku planujemy rekrutację wolontariuszy/szek, którzy są zainteresowani angażowaniem się  w różne inicjatyw kulturalne w naszym mieście.

👉Warunkiem zaangażowania jest podpisanie POROZUMIENIA WOLONTARYJNEGO. 

Na początek zachęcamy do zapoznania się z kilkoma wakacyjnymi propozycjami:

cykl koncertów LASY 27 lipca oraz 31 sierpnia

Miasto Sopot oraz Bałtycka Agencja Artystyczna BART zaprasza do współpracy wolontariuszy/szki w przeprowadzaniu ankiet dotyczących powstającego Muzeum Miejsca Opery Leśnej. Ankiety będą przeprowadzanego wśród widowni koncertów z cyklu LASY przed koncertami oraz w przerwie.

ZADANIA [KLIK->]

Brasswood Fest 2023,  29 lipca, Sopot

ZADANIA [KLIK->]

To jedyna impreza w Polsce, gdzie muzyka brassowa i elektroniczna nie tylko doskonale ze sobą brzmią, ale i świetnie się uzupełniają. Butikowy rozmiar sceny Opery Leśnej LASY pozwala utrzymać klimat imprezy nastrojowej o chilloutowej nucie. Wyjątkowość imprezy dopełnia fakt, że jest to jeden z niewielu festiwali, na których można posłuchać muzyki w jej autentycznym brzmieniu także bez zniekształceń soundsystemów.

 

Literacki Sopot  17 – 20 sierpnia

Festiwal, który powstał z miłości do literatury! Organizatorem jest Goyki 3 Art Inkubator oraz Miasto Sopot. Każdego roku wybierany jest  jeden kraj, którego literatura jest wiodącym motywem festiwalu. W tym roku jego uczestnicy będą mieli okazję zgłębić włoską literaturę i kulturę.

Koncert dla Mieszkańców Sopotu 10 września

To wydarzenie muzyczne wpisujące się w obchody 200 lat Kurortu Sopot. Koncert będzie połączeniem historii i tradycji Sopotu z jego współczesną energią.W niedzielę, 10 września o godzinie 18.00 wysłuchamy niezwykłych aranżacji znanych i cenionych szlagierów. Przed nami podróż poprzez utwory polskiej muzyki rozrywkowej. Usłyszymy m.in. „Sopockie Bolero”, „Parostatek”, „Już nie ma dzikich plaż” oraz utwory kojarzone z sopockim kurortem.

✨Festyn Tolerancji  w ramach obchodów Dni Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie –> start 10 września

Obchody są częścią kampanii społecznej ODMIEŃ SWOJĄ GŁOWĘ , która ma charakter informacyjno – edukacyjny w zakresie zdrowia psychicznego. Jej celem jest zwiększenie świadomości społecznej na temat  chorób psychicznych – w szczególności schizofrenii oraz przybliżenie problematyki związanej z sytuacją osób i rodzin doświadczających kryzysów psychicznych.

  • Podczas Festynu Tolerancji na Skwerze Kuracyjnym będzie możliwość rozmowy lub wzięcia udziału w warsztatach/quizach na stoiskach pomorskich organizacji pozarządowych, które na co dzień wspierają osoby w kryzysach psychicznych/chorujące psychicznie.  Stoiska będę tworzyć w jednym miejscu i czasie Trójmiejski Punkt Informacyjno-Konsultacyjny, w którym można uzyskać informacje o możliwych formach pomocy. Będzie można tam skorzystać z porad  i konsultacji specjalistów, czy dowiedzieć się o grupach wsparcia z terenu Pomorza. Festynowi  Tolerancji towarzyszy scena muzyczna, happening, parada.

c.d.n