[oferta zrealizowana] Akcja Róża od Św. Walentego 2023 – Zapraszamy wolontariuszy

      Możliwość komentowania [oferta zrealizowana] Akcja Róża od Św. Walentego 2023 – Zapraszamy wolontariuszy została wyłączona

AKCJA RÓŻA OD ŚWIĘTEGO WALENTEGO 2023

Wiecie że Św. Walenty jest patronem osób chorujących umysłowo i psychicznie?
14 lutego odwiedzamy i wręczamy róże pacjentom oraz pracownikom zamkniętych i dziennych oddziałów psychiatrycznych. To drobny gest i spotkanie. W ten sposób pokazujemy, że pamiętamy i akceptujemy osoby, które zmagają się z kryzysem psychicznym.

Dla pacjentów którzy często czują się osamotnieni akcja jest wydarzeniem, które wyrywa ich choćby na moment ze społecznej izolacji i procesu leczenia.

Jak ważne jest to wydarzenie wiemy od samych osób chorujących. Inicjatorem Akcji byli członkowie, nieistniejącego już, Stowarzyszenia Świętego Walentego . Stowarzyszenie skupiało osoby które w pewnym momencie swojego życia doświadczyły kryzysu psychicznego i tym samym dobrze rozumieją sytuację pacjentów oddziałów psychiatrycznych.

ZADANIA WOLONTARIUSZY / TERMIN, MIEJSCE DZIAŁANIA

Potrzebujemy Waszej pomocy w przygotowaniu kwiatów i dedykacji: (estetyczne przyczepienie sentencji na karteczce do łodygi, usunięcie kolcy róż:)

 • 13 lutego, w ciągu dnia od godz. 13.00, natomiast po południu zapraszamy wolontariuszy od godz. 15.30, aż do zakończenia przygotowań
 • Miejsce: Akademia Don Kichota, Aleja Niepodległości 829

 

 • 14 lutego, GODZINA 10.00
 • Miejsce: ul. Srebrniki 17 , Wojewódzki Szpital Psychiatryczny im. prof. Tadeusza Bilikiewicza w Gdańsku (BUDYNEK ADMINISTRACYJNY) – sala konferencyjna

Wspólnie odwiedzamy pacjentów różnych oddziałów szpitala (11 Oddziałów, Poradni Zdrowia Psychicznego.) Wręczamy róże, wspieramy dobrym słowem i rozmową.

PROFIL WOLONTARIUSZY / UMIEJĘTNOŚCI

 •  wiek: 18+.
 • szukamy osób otwartych na kontakt z innymi ludźmi, życzliwych, uśmiechniętych,
  pełnych dobrej energii

CO ZYSKUJESZ BIORĄC UDZIAŁ W AKCJI?

 • zyskujesz poczucie, że robisz mądre i pożyteczne rzeczy dla innych
 • przełamujesz bariery społeczne
 • umilisz komuś ten szczególny dzień w roku
 • poznasz nowe osoby

Koordynator Akcji w Sopocie: Patrycja Szczepańska
mail: p.szczepanska@wolontariat.sopot.pl
telefon: 729 863 777
JAK MOŻNA WŁĄCZYĆ SIĘ W AKCJĘ?
 
 „Zrób Kartkę od św. Walentego” i dostarcz ją do Sopockie Centrum Organizacji Pozarządowych przy ul. Marynarzy 4 w Sopocie w terminie do 13 lutego 2023 r. (poniedziałek, do godz. 16.30)
Wykonaj kartkę/laurkę z życzeniami, sentencją wzmacniającą i motywem róży – dowolna technika oraz format.
Kartki wraz z różami będą dostarczone 14 lutego do Wojewódzki Szpital Psychiatryczny im. prof. Tadeusza Bilikiewicza w Gdańsku.