Wystawa „Skrzydła wolności. Sztuka wolnych ludzi” | 24 lutego – 24 marca 2023 r. | Sopot Centrum (poziom 0)

      Możliwość komentowania Wystawa „Skrzydła wolności. Sztuka wolnych ludzi” | 24 lutego – 24 marca 2023 r. | Sopot Centrum (poziom 0) została wyłączona

Wystawa „Skrzydła wolności. Sztuka wolnych ludzi” | 24 lutego – 24 marca 2023 r. 

365 dni wojny w Ukrainie. Każdy z nich jak wieczność, łącząca ciemność i światło, cierpienie i nadzieję, złość i współczucie. 365 dni bólu, wyrażonego w wyjątkowych dziełach sztuki. 365 dni, w których „skrzydła wolności” wzmacniają niezniszczalnego ducha narodu i wiarę w zwycięstwo.

Rok po wybuchu wojny w Ukrainie, 24 lutego o godzinie 18.00 w Sopot Centrum (poziom 0) odbędzie się wernisaż wystawy „Skrzydła wolności. Sztuka wolnych ludzi”, która zgromadziła ponad 40 prac (m.in. obrazów i rzeźb), 13 młodych artystów z różnych części Ukrainy. Wszystkie one, w wymowny sposób ukazują wojenną teraźniejszość, pragnienie życia, humor, satyrę i ironię, radość i nadzieję. Wiele z nich powstało pod okupacją, będąc wyrazem niezgody, buntu, ogromnej siły i wiary, które pomogły przetrwać przeciwności losu.

Wystawa odwiedziła wiele państw, m.in. gościła w Kongresie Stanów Zjednoczonych. Jest swego rodzaju podziękowaniem ukraińskich artystów za solidarność i okazane wsparcie walczącej

Ukrainie. Jednocześnie ma być inspiracją – „skrzydłami wolności”, które pomogą odnaleźć w sobie siłę, by z odwagą iść przez życie, pokonując wszelkie przeszkody.

  • Wernisaż 24 lutego 2023, godz. 18.00, Sopot Centrum (poziom 0), ul. T. Kościuszki 14 w Sopocie
  • Wystawa będzie dostępna dla gości do 24 marca br., w dni powszednie w godzinach 11.00-19.00.

ORGANIZATORZY:

Stowarzyszenie Platforma Wsparcia Cudzoziemców

Obywatelska organizacja Free Art (UA)

PARTNERZY:

Biblioteka Miejska w Sopocie – Sopoteka

Bałtycka Grupa Inwestycyjna (Sopot Centrum)

Sopockie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu

Stowarzyszenie Na Drodze Ekspresji

Stowarzyszenie Fraktal Sopocki

Morze Aniołów

 

PATRONAT HONOROWY

Prezydent Miasta Sopotu

PATRONAT MIADIALNY:

Trójmiasto.pl

esopot