EKOodpowiedzialny wolontariat vol.2 ZAPRASZAMY:)

      Możliwość komentowania EKOodpowiedzialny wolontariat vol.2 ZAPRASZAMY:) została wyłączona

Sopockie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu zaprasza na kolejną edycję EKOodpowiedzialnego wolontariatu!

Wszystkich chętnych, którym leży na sercu wygląd Sopotu, zachęcamy do włączenia się w długoterminową akcję „EKOodpowiedziali Wolontariusze”.  Pomocnej dłoni potrzebują lasy, parki, plaże, a nierzadko okolice naszego miejsca zamieszkania.

Naszym celem jest  posprzątanie choć części śmieci zanieczyszczających zieleń w pobliskich parkach, skwerach, lasach, na plażach czy innych ważnych przyrodniczo i kulturowo przestrzeniach Sopotu. Akcja jest zaplanowana do końca 2023 r.

ZAPRASZAMY do włączenia w  DŁUGOTERMINOWĄ  AKCJĘ „EKOodpowiedziali Wolontariusze”.  Naszej pomocnej dłoni potrzebują lasy, parki, plaże, okolice naszego miejsca zamieszkania.

Jaki mamy cel?

Chcemy uprzątnąć choć część śmieci  zanieczyszczających zieleń w pobliskich parkach, skwerach, lasach, plażach  czy innych ważnych przyrodniczo i kulturowo terenów publicznych Sopotu.

Akcja planujemy do końca 2023r.  Liczymy, że pomoże wyrobić nawyk większej uważności na środowisko naturalne. Postawa  wolontariuszy ma zachęcać  innych do dbałości nie tylko o miejsca zamieszkania, ale także o miejsca, które są dobrem wspólnym służącym do odpoczynku, rekreacji.

Miejsce akcji: Sopot, Trójmiejski Park Krajobrazowy

Czas trwania akcji: kwiecień – grudzień 2023

Jak zostać  EKOodpowiedzialnym Wolontariuszem ?

–  Wyślij do nas formularz zgłoszeniowy:

APLIKUJ

–  Zgłoszenie równoznaczne jest z zaangażowaniem się w wolontariat długoterminowo/cyklicznie i będzie wymagało podpisania porozumienia o wolontariacie

–  Zaplanuj spacery  w  dowolnym terminie

–  Zabierz z sobą rękawiczki, worki na śmieci lub mocne reklamówki i uprzątnij napotkane śmieci

– Zabierz zebrane śmieci z sobą i wrzuć je do najbliższego napotkanego śmietnika

–  Pochwal się swoimi efektami – wyślij nam swoje zdjęcia z akcji na adres mailowy: p.szczepanska@wolontariat.sopot.pl lub na messengera Sopocki Wolontariat wraz ze zgodą na ich wykorzystanie, a my umieścimy je na naszym profilu FB/Sopocki Wolontariat

Korzyści wynikające z wolontariatu:

–  wielka przysługa dla miejsca, w którym mieszkamy, a szerzej dla naszej planety i przyszłych pokoleń

–  realny wpływ na to, by iść naturze z pomocą

– satysfakcja z działań i poczucie sprawstwa

–  zaświadczenie o wolontariacie